3. Havalimanı'nda işçilere üst araması ve gözaltı

Kötü çalışma koşullarına karşı işçi eylemleri ve tutuklamalarla gündeme gelen 3. Havalimanı'nda işçilere dönük baskılar devam ediyor. İnşaat İşçileri Sendikası bu sabah işçilerin servis araçlarından indirilerek tek tek arandığını, üzerinde kimlik ya da giriş kartı olmayanların gözaltına alındığını duyurdu.

3. Havalimanı'nda işçilere üst araması ve gözaltı

3. Havalimanı'nda iş cinayetleri, kazalar ve kötü çalışma koşullarına karşı eylemler düzenleyen aralarında 4'ü İnşaat İş, 1'i Dev Yapı Sen yöneticilerinin de bulunduğu 5 sendikacı ve 30 işçi tutuklanmıştı.

3. Havalimanı şantiye alanından polis ve jandarma kontrolünde işçiler çalıştırılırken, eylemlere katılan işçilere dönük baskı ve gözaltılar devam ediyor.

İnşaat İşçileri Sendikası bu sabah 3. Havalimanı şantiyesinde işçilerin servis araçlarından indirilerek tek tek arandığını, üzerinde kimlik ya da giriş kartı olmayanların gözaltına alındığını duyurdu.

Sendika şantiyeden kendilerine ulaşan bilgi ve fotoğrafları paylaştı;

"Şantiyede şu an: İşçi arkadaşlarımız araçlardan indirilip tek sıra haline dizilip aranıyor, iki arama noktasından geçiyorlar, kimlik kartı olmayanlar gözaltına alınıyor. 'Bize servis olarak vermedikleri belediye araçları asker dolu, bu neyin korkusu?' diyorlar."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler