23 öğrenciyi taciz eden Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı açığa alındı!

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkan Yardımcısı toplam 23 öğrenciye tacizde bulunduğu beyanıyla açığa alındı.

23 öğrenciyi taciz eden Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı açığa alındı!

Ortaca Savcılığına geçen günlerde yapılan şikâyet üzerine, açılan soruşturma neticesinde Ortaca’da Felsefe öğretmenliği de yapan, Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkan Yardımcılığı görevini yürüten S.Y. (53) açığa alındı.

Alınan bilgiye göre S.Y. hakkında çok sayıda öğrenciye taciz ettiği ve öğrenci velilerinin olayı öğrenip savcılığa şikâyette bulunması üzerine soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Savcılıkça başlatılan soruşturma neticesinde S.Y.’nin ifadesine başvurulduğu belirtiliyor. 23 öğrenciyi taciz ettiği bildirilen S.Y.’nin Savcılığın talebi doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da açığa alındığı öğrenildi. Durumla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

"Sendikanın eğitime bakış açısı"

Eğitim Sen Muğla Şubesi Başkanı Nuran Aldan bu durumun Eğitim Bir Sen’in eğitime bakışının sonucu olduğunu söyledi. Aldan, “Sonuçta bir eğitimci olarak böyle bir şeyin olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de yeni öğrendik. Araştırıyoruz. Hem eğitimci olması hem de eğitim camiasında mücadele yürütmesi gereken bir sendikanın şube başkan yardımcılığı düzeyinde görev almış bir kişinin böyle bir soruşturma geçiriyor olması çok vahim. Sonuçta bu, bize aynı zamanda bu sendikanın eğitime bakış açısını da gösteriyor” ifadelerini kullandı.

BirGün

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler