2015 yılında Kobane’de yaşamını yitiren Halil Aksakal Hatay Defne’de anıldı

2015 yılında Suriye Tel Abyad’da IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Halil Aksakal ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anmada, HDP İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Parti Meclisi üyesi Osman Kara konuşma yaptı.

2015 yılında Kobane’de yaşamını yitiren Halil Aksakal Hatay Defne’de anıldı

2015 yılında Suriye Tel Abyad’da IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Halil Aksakal ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı. HDP İl Eşbaşkanı Kerem Nalbant ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Parti Meclisi üyesi Osman Kara’nın konuşma yaptığı anmaya Halil Aksakal’ın ailesi, HDP, SYKP, İHD üyeleri, Halkların Demokratik Kongresi temsilcileri ile yurttaşlar katıldı.

2015 yılında Suriye Tel Abyad’da IŞİD’e karşı savaşırken yaşamını yitiren Halil Aksakal ölüm yıl dönümünde memleketi Hatay’ın Defne ilçesinde mezarı başında anıldı. HDP İl Eş başkanı Kerem Nalbant ile ESP temsilcisinin birer konuşma yaptığı anmaya ailesi, HDP, SYKP, İHD üyeleri, HDK temsilcileri ile yurttaşlar katıldı.

roj

Anmada bir konuşma yapan HDP Hatay İl Başkanı Kerem Nalbant şunları söyledi:

“Halil arkadaşımız, başta AKP’nin eğittiği, donattığı DAİŞ çetelerine karşı halklar mücadelesi, özgürlük mücadelesi verirken Kobane’de şehit düştü. Fiziken aramızda olmayabilir ama ruhen aramızdadır, mücadelemizde yaşayacak ve kuşaktan kuşağa onun yaktığı meşaleyi taşımak, nesilden nesile aktarmak bizim başat görevimiz olacaktır.

Özellikle dünyanın dört bir köşesinden derlenen, toplanan bu barbar, kanlı, cihatçı çetelerin Suriye’yi ne hale getirdiği apaçık ortada. Halil yoldaşımız oradaki Arapların, Kürtlerin, Çeçenlerin, Çerkezlerin özgürlüğü için mücadele verdiği bir esnada şehit düşmüştür. Ama orada vermiş olduğu mücadele amacına varmıştır, şu an Suriye’nin dört bir tarafından halklar yan yana durarak, eşit temsiliyeti göz önünde bulundurarak o özgürlük meşalesini taşımaya devam ediyorlar. Bizler de buradan yoldaşları olarak Halil arkadaşımızın mücadelesine bağlı kalacağımızı, sağdık kalacağımızı bir kez daha deklare ediyor, onun mücadelesi önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler