‘200’e 1 kala’ Kazdağları ‘birleşik mücadeleye’ çağırıyor!

Kazdağları’ndaki ekolojik katliamlara karşı 7/24 süren nöbet 200 günü geride bırakmak üzere. SiyasiHaber, nöbeti sürdüren yaşam ve doğa savunucularından Canan Hakko ve Serkan Kabak ile, Nöbet nasıl başladı? 200’üncü güne nasıl gelindi? Birleşik ekoloji mücadelesi ihtiyaç mıdır? üzerine konuştu.

‘200’e 1 kala’ Kazdağları ‘birleşik mücadeleye’ çağırıyor!

 

SiyasiHaber

Kazdağları’nda başta Alamos Gold ve Doğu Biga Madencilik tarafından gerçekleştirilen katliam olmak üzere tüm ekolojik katliamlara karşı, kar kış demeden 7/24 tutulan nöbet 200’üncü gününe yaklaştı. 9 Şubat Pazar günü nöbet alanında ‘200’e 1 kala’ etkinlikleri gerçekleşecek.

 

 

Türkiye’nin dört bir yanında; Kazdağları’nda, Cerattepe’de, Hasankeyf’te, İstanbul’da, Murat Dağı’nda ve daha bir çok yerde ekolojik katliamlar devam ediyor. Bundan yaklaşık 200 gün önce Kazdağları Kirazlı’da altın madenciliği yapan Kanadalı Alamos Gold ve yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik’e karşı yaşam ve doğa savunucuları bir direniş başlattı. 7/24 Kirazlı Balaban’da sürdürülen çadırlı nöbet eylemi Pazartesi günü 200’üncü gününe girecek. Kirazlı Balaban’da çadır nöbetini sürdüren Yaşam ve Doğa Savunucuları’ndan Canan Hakko ve Serkan Kabak, SiyasiHaber’in sorularını yanıtladı.

Röportaj da Kazdağları Nöbeti nasıl başladı? 200’üncü güne nasıl gelindi? Birleşik ekoloji mücadelesi ihtiyaç mıdır? sorularına yanıtlar veren Canan Hakko ve Serkan Kabak, Kazdağları Kirazlı nöbet alanında gerçekleşecek ‘200’e 1 kala’ etkinlikleri hakkında da bilgiler vererek, tüm yaşam savunucularını 9 Şubat Pazar günü nöbet alanında gerçekleşecek ‘200’e 1 kala’ etkinliğinde birlikte olmaya çağırdı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler