15 yaşındaki çocuk işçiye işkence yapan patronlar serbest bırakıldı

Konya’da geçtiğimiz aylarda bir iş yerinde çalışan 15 yaşındaki çocuk işçiye işkence yapan M.C. dün çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

15 yaşındaki çocuk işçiye işkence yapan patronlar serbest bırakıldı

İşkence gören E.A.Y’nin aynı yerde çalışan 17 yaşındaki ağabeyi H.A.Y de 5 Aralık günü bir malzemeyi hatalı büktüğü gerekesiyle M.C. tarafından dövülmüş olayın ardından darp raporu alarak M.C. hakkında şikayette bulunmuştu.

H.A.Y.’nin şikayeti üzerine M.C. hakkında soruşturma başlatılmasının ardından aile, E.A.Y.’ye yapılan işkence için de suç duyurusunda bulundu işkence anına ait fotoğrafların da delil olarak sunulmasıyla beraber savcılık M.C ve iş yeri sahibi kardeşi hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltının ardından adliyeye sevk edilen kardeşler tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi ancak mahkeme işkenceci kardeşleri adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.

Gördüğü işkenceyi korktuğu için ailesine anlatamadığını ifade eden E.A.Y yaşadıklarını şu şekilde anlattı: ”Vidayı almak için malzemeciye gidiyordum. Yolda vidanın numarasını unutup, ağabeyimi aradım. O da M.C.’ye sorup, bana döndü. Vidayı alıp iş yerine geldim. M.C., ‘Vidanın numarasını nasıl unutursun’ deyip, önce kulağını çekti, sonra beni vinçle tavana astı. 15 dakika boyunca acı içerisinde asılı kaldım. Bir süre sonra caraskal kırılır diye beni aşağıya indirdiler. Acı içerisinde ve gittim. Daha önce de iş yerinde makineyi temizlerken üzerime kimyasal su sıkmışlardı. Ertesi gün her yerim kabarık olmuştu. O anları düşündükçe sinirlenip, utanıyorum. Ağabeyime de tekme ve tokatla saldırıp, gözünü morarttılar.”

(Gazete Yoluculuk)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler