14 yaşındaki kız çocuğu için zorla yapılan düğün mevlütlüymüş!

Adana'da 14 yaşındaki kız çocuğunu evlendirmek isteyen aile şikayet ve engellemelere rağmen "mevlütlü" düğüne sessizce devam etti.

14 yaşındaki kız çocuğu için zorla yapılan düğün mevlütlüymüş!

SiyasiHaber

Yüreğir ilçesinde yaşayan K.A. isimli lise öğrencisini yakın akrabası İ.G. ile evlendirmek isteyen aile başka bir akraba tarafından polise şikayet edildi. Ardından Adana Kadın Platformu da olayı sosyal medyada #DüğünDeğilİstismar hashtagi ile duyurarak toplu ihbar eylemine başladı.

İhbar edenlerin yüzüne telefon kapatarak ilgilenmeyen polisin "ailenin rızası var, çocuğun şikayet etmesi gerek siz karışmayın" dediği öğrenilirken şikayetlerin artmasıyla eve ekip gönderildi.

Duruma şahit olan ve konuşmaması için tehdit edilen haber kaynağımız, K.A'nın babası Şefik A.'nın eve gelen sivil polislere "sadece nişan yapıldığını" söylediğini, gülerek yemeğe kalmalarını teklif ettiğini aktardı. Kaynağımız polisin diğer ailenin mevlid yemeğine gideceğini söyleyerek tutanak tutup ayrıldığını belirtti.

Öte yandan düğünün iptal edilip edilmediği belli değilken ailenin savcı keşif yapacak korkusuyla çevredekileri uzaklaştırdığı görüldü. Düğünün başka bir yerde yapılmak üzere taşındığı düşünülüyor.

14 yaşındaki K.A'yı tehdit ederek zorlayan ailenin düğün davetiyesine "Düğünümüz mevlütlüdür" yazdığı görülüyor. 183 Sosyal Destek Hattı'na yapılan ihbarlara Sosyal Hizmetler'e durumun aktarıldığı belirtiliyor. Polisin mevlid yemeğine ne yapmak için gittiği ve soruşturma açıp açmayacağı ise bilinmiyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler