14 Mart Tıp Bayramı: İşsiz bırakılan hekimlerden doktor onaylı limon satışı

İşsiz bırakılan genç hekimler, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Sağlık Bakanlığı önünde güvenlik soruşturmalarını ve KHK’lerle yapılan ihraçları protesto etmek için limon sattı.

14 Mart Tıp Bayramı: İşsiz bırakılan hekimlerden doktor onaylı limon satışı

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında sağlık örgütlerinin Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmak istediği basın açıklamasına polis saldırdı.

Saldırının ardından güvenlik soruşturması nedeniyle çalışma ve eğitim hakkı engellenen, Kanun Hükmünde Kararnameler ile işsiz bırakılan genç hekimler, CHP Milletvekili Tur Yıldız Biçer’le birlikte beyaz önlüklerini giyerek Sağlık Bakanlığı önünde limon sattı.

“Sizin değil hükümetin utanması lazım”

Çevrede bulunan insanlar hekimlerin ve Biçer’in yapmış olduğu açıklamaları dinlerken hekimlerin dağıttığı limonlardan aldı. Bir yurttaş ise “Burada utanması gereken, burada kınanması gereken sizleri güvenlik soruşturması adı altında atamayan ama öbür tarafta binlerce hastanın bir sürü eziyet çektirip tedavi ettirmeyen hükümetin utanması lazım. Bu soruna çözüm olacak olan hükümettir ama doktorları atamıyor, baytarları bugün hastaneleri atıyorlar, insan sağlığıyla oynuyorlar” diyerek işsiz bırakılan hekimlere destek oldu.

“Güvenlik soruşturmalarına ve baskılara boyun eğmeyeceğiz”

Limon satışının ardından KHK ile ihraç edilen Mihriban Yıldırım yaptığı konuşmayla mücadeleden vazgeçmeyeceklerini, güvenlik soruşturmalarına ve baskılara boyun eğmeyeceklerinin altını çizdi. Yıldırım’ın konuşmasının ardından işsiz bırakılan hekimler ve Biçer eylemi sonlandırdı.

Sendika.Org

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler